Zapraszamy

Pon -Pt 8:00 - 20:00

Adress

41-902 Bytom
ul. Woźniaka 78

Kontakt

rejestracja@poradnia-miriada.pl
tel. 32 787 70 60
tel. 728 309 492

mgr Ewa Kuśmierska

DYREKTOR

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Edukacji Wczesnoszkolnej i Logopedii oraz Zarządzania Jakością w Przedsiębiorstwie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Jestem również pełnomocnikiem d/s jakości, a także audytorem wewnętrznym Międzynarodowego Systemu Zarządzania Jakością ISO.

Moje fascynacje zawodowe to: jakość i standardy w edukacji początkowej, a także innowacje i nowoczesne rozwiązania pedagogiczne. Jestem autorką artykułów w znaczących czasopismach dla nauczycieli: "Biuletyn Oświatowy ", "Nauczyciel i Szkoła" i "Wychowanie w Przedszkolu. "Ukończyłam ponadto wiele kursów i warsztatów metodycznych z zakresu kreowania wizji przedszkola, organizacji warsztatu pracy nauczyciela i obserwacji dziecka. Przez dwa lata uczestniczyłam w Forum Jakości w Edukacji organizowanym przez Departament Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

Od wielu lat jestem dyrektorem i współwłaścicielem niepublicznych przedszkoli w Zabrzu i Bytomiu oraz Centrum Innowacji Edukacyjnych i Integracyjnych z siedzibą w Zabrzu.

Moje zawodowe motto oparłam na sentencji prof. B. Rocławskiego "W dzieciństwie niewiele zależy od nas, wiele zaś od tych, którzy są z nami".

Interesuję się historią sztuki i malarstwem, lubię dobrą książkę i muzykę rockową.

mgr Agnieszka Gołębiowska

PSYCHOTERAPIA, COACHING


Sekretem zdrowia, zarówno umysłu, jak i ciała, nie jest opłakiwanie przeszłości, ani zamartwienie się przyszłością, lecz mądre życie w chwili obecnej.
Budda


Od 20 lat rozwijam swoje kompetencje w pracy z drugim człowiekiem. Aktualnie jestem na drodze do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Prowadzę psychoterapię pod superwizją.
Spektrum problemów, z jakimi możecie się Państwo zgłaszać jest szerokie. Wsparcie i pomoc oferuję prowadząc psychoterapię indywidualną, terapię rodzinną i terapię par oraz coaching i mentoring.
Jeżeli w Twoim życiu pojawiają się trudności i kryzys, a dotychczasowe, naturalne sposoby radzenia sobie z nimi przestają wystarczać - ZAPRASZAM

 

mgr Żaneta Dulęba

TERAPEUTA SI

Jestem fizjoterapeutką z doświadczeniem w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, neurologicznymi oraz genetycznymi.

Posiadam uprawnienia Terapeuty Integracji Sensorycznej. Ukończyłam kursy w zakresie:

  • Neurorozwojowej diagnozy i terapii dzieci z łagodnymi zaburzeniami sensorycznymi i posturalno motorycznymi
  • Diagnozy i terapii neurorozwojowej niemowląt i dzieci z zaburzeniami neurologicznymi
  • Terapia Integracji Sensorycznej Ayres SIAT

Prywatnie jestem mamą 3 letniego chłopca. Jestem zaangażowana w pracę z dziećmi niepełnosprawnymi, która daje mi energię i dużą satysfakcję. Będąc mamą, wiem jak ważny jest rozwój dziecka zarówno ten fizyczny jak i emocjonalny. Ważne jest wspieranie tego rozwoju. W swojej pracy kieruję się filozofią pozytywnego myślenia wykorzystującą metody komunikacji NLP.

mgr Anna Grzona

Pedagog, terapeuta EEG BIOFEEDBACK

Jestem absolwentką Kolegium Pedagogicznego Politechniki Śląskiej na kierunku Pedagogika rewalidacyjna - oligofrenopedagogika. Od kilku lat pracuję jako pedagog specjalny w przedszkolu. Jestem certyfikowanym terapeutą EEG- BIOFEEDBACK. Ukończyłam także kurs I stopnia wspomagającej metody komunikowania się MAKATON. Nadal poszerzam swoje kwalifikacje z zakresu metod terapeutycznych uczęszczając na kursy specjalistyczne oraz studia. Nieustannie ćwiczę swoje kompetencje pracując z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Moją pasją jest podróżowanie. Lubię czytać książki oraz aktywnie spędzać wolny czas.

mgr Katarzyna Orłowska

Warsztaty plastyczne ,,Mali Artyści"

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego oraz terapeutą pedagogicznym. Ukończyłam szereg szkoleń z zakresu pedagogiki oraz sztuki. Zdobytą wiedzę staram się wykorzystać i w sposób przystępny oraz ciekawy przekazać dzieciom. W poradni prowadzę zajęcia " mali artyści". Staram się, by ich uczestnicy zgłębiali wiedzę na temat malarstwa, rzeźby czy sztuki w ogólnym jej znaczeniu. Podczas zajęć mali artyści tworzą, poszukują, eksperymentują oraz bawią się różnymi technikami plastycznymi.

mgr Aleksandra Kowalczyk

Lektor języka angielskiego

Posiadam kwalifikacje do nauczania języka angielskiego na wszystkich etapach edukacji szkolnej oraz kompetencje językowe na poziomie C2 potwierdzone uzyskaniem certyfikatu językowego Cambridge CPE - Certificate of Proficiency in English.

Prowadzę zajęcia Brit Kids i specjalizuję się w nauczaniu dzieci i młodzieży. Mam wieloletnie doświadczenie w zakresie pracy z najmłodszymi słuchaczami.

Interesuję się kulturą brytyjską i językiem angielskim od najmłodszych lat, kiedy to moim ulubionym bohaterem literatury brytyjski był słynny detektyw Sherlock Holmes.

Dziś staram się zaszczepić to zainteresowanie już u najmłodszych słuchaczy.

 Katarzyna Gros

 

Psycholog

Jestem psychologiem i psychoterapeutą psychodynamicznym pracującym z diadą matka-niemowlę, dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz z młodzieżą. Obejmuję swoją pracą również kobiety w ciąży. Prowadzę psychoterapię indywidualną, a także udzielam wsparcia rodzicom, oferując im konsultacje wychowawcze oraz poradnictwo psychologiczne.

Swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe zdobywałam m.in. w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Odbyłam staże kliniczne na oddziale zamkniętym Psychiatrii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im J. Gromkowskiego we Wrocławiu oraz w Centrum Neuropsychiatrii "Neuromed". Poza gabinetem pracuję w przedszkolu integracyjnym jako psycholog, gdzie pogłębiam i praktykuję swoją wiedzę na temat trudności występujących u dzieci.

Podlegam regularnej superwizji pod nadzorem superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego.

 

Aleksandra Gabor

Terapeutka Integracji Sensorycznej, w swojej pracy ceni sobie budowanie pozywnej relacji z dzieckiem oraz rodzicami. Absolwentka Śląskiego Uniwerstety Medycznego w Katowicach oraz Akademii WSB. Stale poszerzająca swoje kompetencje na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach: Sensoplastyka, Logorytmika, Elementy Terapii Karmienia, Szkolenie podstawowe INPP. Autorka i wspóautorka wielu doniesień publikacji naukowych.

Inspiracje: Jasper Juul i Agnieszka Stein.

Judyta Juszczyk

 

Jestem psychologiem i psychoterapeutą psychodynamicznym pracującym z diadą matka-niemowlę, dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz z młodzieżą. Obejmuję swoją pracą również kobiety w ciąży. Prowadzę psychoterapię indywidualną, a także udzielam wsparcia rodzicom, oferując im konsultacje wychowawcze oraz poradnictwo psychologiczne.

Swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe zdobywałam m.in. w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsulacyjnym przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Odbyłam staże kliniczne na oddziale zamkniętym Psychiatrii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im J. Gromkowskiego we Wrocławiu oraz w Centrum Neuropsychiatrii "Neuromed". Poza gabinetem pracuję w przedszkolu integracyjnym jako psycholog, gdzie pogłębiam i praktykuję swoją wiedzę na temat trudności występujących u dzieci.

Podlegam regularnej superwizji pod nadzorem superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego.

Katarzyna Węgrzyn

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku
Pedagogika resocjalizacyjna i profilaktyka społeczna. Ukończyłam Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej
w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Jestem także w trakcie certyfikacji w Polskim Towarzystwie Psychodynamicznym.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w MOPS, Hospicjum,
świetlicach socjoterapeutycznych, ośrodku leczenia uzależnień oraz NZOZ Ośrodku
Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach.

Od siedmiu lat zawiązana jestem z Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks obecnie w Katowicach na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w leczeniu nerwic i depresji. prowadząc psychoterapię indywidualną oraz grupową.

Michał Kuśmierski

DIETETYK – KONSULTANT DO SPRAW ŻYWIENIA DZIECI I DOROSŁYCH

Ukończyłem Centrum Nauki i Biznesu w Krakowie na kierunku konsultant d/s żywienia. Jestem trenerem personalnym z kilkuletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w zdrowym odżywianiu i treningu siłowym. Pomagam dzieciom i osobom dorosłym w pokonywaniu problemów żywieniowych, takich jak nadwaga i niedowaga, a także w pozbywaniu się złych nawyków żywieniowych.  Daję wskazówki, jak się odżywiać, by być zadowolonym z własnej sylwetki. Pomagam w odpowiedzi na pytanie: co to jest zdrowe odżywianie się? Układam jadłospisy.

Wyznaję zasadę, że kluczem do sukcesu jest odpowiednio skomponowana dieta i aktywność fizyczna.

Marek Dudek

PSYCHOTERAPIA, COACHING

Jestem dyplomowanym coachem i mentorem, w swojej pracy prowadzę także psychoterapię. Ukończyłem m.in. Coaching i Mentoring na  Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. Stale podnoszę swoje kompetencje, obecnie jestem uczestnikiem kursu psychoterapii Katowickiego Instytutu Psychoterapii w nurcie Systemowo - Ericksonowskim, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Swoją pracę poddaję superwizji.

Wiele lat pracowałem jako menedżer w międzynarodowej korporacji i wiem co to stres, wypalenie, mobbing, trudności w relacjach, kryzys w życiu zawodowym i osobistym oraz idąca za tym, potrzeba wprowadzenia w życiu zmian pozwalających na odnalezienie satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym.

Obecnie zajmuję się szeroko pojętym rozwojem osobistym: prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, life coaching, zajmuję się również doradztwem zawodowym. Obszarem mojej pracy terapeutycznej są zaburzenia emocjonalne, lękowe, depresyjne i psychosomatyczne. Pomagam radzić sobie ze stresem, sytuacjami kryzysowymi, wypaleniem zawodowym, problemami z samooceną, zaniżonym poczuciem własnej wartości, trudnościami w relacjach.

Moja praca opiera się na wypracowywaniu wspólnie z klientem pozytywnych zmian w życiu, wzajemnym zaufaniu i zaangażowaniu w proces terapeutyczny. 

Prywatnie pozostaje w szczęśliwym związku od 19 lat.
Uwielbiam wędrówki po górach, jazdę na rowerze, narty biegowe i kuchnię sycylijską.